Tweetování z WordPressu

Tweetování z WordPressu

První článek na tomto blogu (subdoména wordpress.mobsai.eu u domény mobsai.eu). Je o jednom šikovném pluginu pro WordPress a hlavně jak si usnadnit tweetování z WordPressu.
Každý kdo má blog a chce ho mít úspěšný (to znamená hodně čtený), tak by měl propagovat svůj blog na sociálních sítích. Jednou z těch nejznámějších je Twitter. A aby autor blogu nemusel po napsání každého článku/příspěvku extra vytvářet nový tweet, tak je tu plugin do WordPressu s názvem WP to Twitter.

Jak se s tímto pluginem zachází? Celkem jednoduše:

  1. Nejdříve se musí plugin do WordPressu nainstalovat a aktivovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi jednoduchý postup, tak ho zde nebudu popisovat. Stačí název a ten je: WP to Twitter
  2. Po instalaci a aktivaci pluginu se v levém menu ve WordPressu objeví položka WP to Twitter.
  3. Po kliknutí na tu položku v levém menu WordPressu lze zkontrolovat a změnit nastavení pluginu. Důležité je nejdříve nastavit propojení pluginu s účtem na Twitteru, ale postup je trochu komplikovanější a popsal bych ho v případě, že by o to byl zájem. V tuto chvíli bych postup propojení pluginu s Twitterovým účtem přeskočil a věnoval bych se (dle mého názoru) druhému nejdůležitějšímu nastavení. A sice se jedná o automatické vytvoření tweetu  po vytvoření nebo změně příspěvku ve WordPressu. Je to v záložce Basic Settings nastavení toho pluginu. Můžete nastavit zda se má vytvářet tweet po vytvoření a/nebo po update příspěvku ve WordPressu. Ale vždy máte možnost tweet vytvářet ručně a mít to více pod kontrolou.
  4. Asi poslední (snad nejdůležitější) vlastností pluginu je možnost vlastního vytvoření tweetu po vytvoření příspěvku ve WordPressu. Znění tweetu můžete vytvořit při novém příspěvku vpravo dole vedle samotného příspěvku. Je vidět kolik ještě můžete napsat znaků, také může použít tagy (které se pak ve tweetu nahradí informacemi z WordPressu), atd.

Toť vše, snad se Vám plugin bude líbit a budete ho využívat.

Pepa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.